BURS BAŞVURUSU YAP
Adres: Atatürk Mah. Sütçü İmam Cad. No :41 Ümraniye / İstanbul Telefon: 444 98 82

Komşuluk Mazi Olmasın Kısa Film Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Duyurular, Haberler

Değerli Sinemaseverler,

BİREVİM ve HEFİAD sponsorluğundaki Komşuluk Mazi Olmasın Kısa Film Yarışması Ödül Töreni,29 Ocak Cuma günü saat 18:30’da gerçekleşti.

Erdal AKARSU’un sunuculuğunu yaptığı programda ve HEFİAD Başkanı Mehmet GÜRDAŞ, yarışmanın temasını oluşturan komşuluk müessesinin önemine değindi. Ardından yarışma danışmanı ve jüri başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yunus NAMAZ, konuşmasında kısa film yönetmenlerinin sanatsal çalışmalarına ve komşuluğun bu çalışmadaki yerine dikkat çekti. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet DEMİRDAĞ ise modern dünyada komşuluğun önemine ve bu hazinenin korunmasına vurgu yaptı.

Konuşmaların akabinde ilk önce mansiyon ödüllerini kazananlar açıklandı. Mansiyon ödüllerini alan yönetmenler sahneye çağrıldı ve hediyeleri kendilerine teslim edildi.

Programda jüri özel ödülünü kazanan Çetin ÖNCÜ, başrolde oynayan annesine ithaf ettiği filmde komşuluğun sanal dünyayla nasıl değişim geçirdiğini davetlilere dile getirdi. Ve bu ödülün takdimi sonrası üçüncülük ödülü, ikincilik ve birincilik ödüllerine hak kazanan yönetmenler sahneye davet edildi, hediye çekleri ve plaketleri takdim edilerek ilk üç film salonda hazır bulunanlara izletildi.

Günün anlam ve önemine binaen düzenlenen ağaç sertifikası, projede emeği geçenlere hediye edildi. Mehmet GÜRDAŞ, yarışmada emek verenler adına Dr. Öğr. Üyesi C. Sinan ALTUNDAĞ’a teşekkür belgesi takdim etti.

Yarışma ödül töreni 29 Ocak 2021 Cuma günü saat 20:00’a doğru tamamlandı ve hatıra fotoğrafları çekildi. Bu yarışmada dereceye giren 7 filmin yönetmenlerine toplamda 24 bin TL ödül verildi. Yarışma ödül töreni Kanal Fırat, Kanal 23 ve Kanal E televizyon kanallarından canlı olarak yayınlandı.

YARIŞMADA DERECE GİREN YÖNETMENLER VE FİLMLERİ

Birincilik Ödülü – İnsan (Yönetmen: Hasan İNCE)

İkincilik Ödülü – Benim Komşum (Yönetmen: Abdulalim BEKKUR)

Üçüncülük Ödülü – Nalan (Yönetmen: Sinan BAL & Özkan NAROĞLU)

Jüri Özel Ödülü – Zeytin Çekirdeği (Yönetmen: Çetin öncü)

Mansiyon Ödülü – Yeryüzü Garipleri (Yönetmen: Murat KILIÇ)

Mansiyon Ödülü – Komşuluk Teyze (Yönetmen: Yusuf ÖZTÜRK)

Mansiyon Ödülü – Şeker Gıda (Yönetmen: Ferman NARİN)

Dereceye giren tüm yönetmenleri tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz. Ayrıca süreçte emeği geçen ve ödül töreni akşamı adı zikredilen ya da zikredilmeyen herkese teşekkürlerimizi iletiriz.

Bir sonraki yarışmamızda görüşmek dilleğiyle…